ADENOCARCINOM ENDOMETRIOID OVAR

Cancer

Postata de RIRI cu 14 ani in urma.

In luna iunie a acestui an am fost diagnosticata in urma unei interventii chirugicale la ovar cu urmatorul diagnostic:adenocarcinom endometrioid cu arii de metaplazie scumoasa G2 al ovarului stang fara a depasi capsula ovarului.In prezent sunt sub tratament cu carboplatin(din 6 sedinte de chimio am facut 5, urmeaza sa o fac si pe ultime).Care este prognosticul la acest diagnostic?Este un cancer incipient, agresiv?

Multumesc,

Raspunsuri (3)

popescudaniel

acum 13 ani

Cancerul nu inseamna moarte:http://b17ro.info/ medicament impotriva cancerului!!!

NicoletaN

acum 9 luni

Buna cum te mai simți
Ce ai făcut până la urma

NicoletaN

acum 9 luni

Maicamea la biopsie ia ieșit endometru cu adenocarcinom endometroid bine diferențiat g1
Acum așteaptă pe 31 să meargă din nou să vadă ce trebuie sa facă
Multumesc