Adenocarcinom amigdalin

Cancer

Postata de marlyn cu 12 ani in urma.

Buna seara tuturor.Am nevoie disperata de ajutorul vostru.Tatal meu a fost operat la sfarsitul anului 2010 de 2 ori adenocarcinom amigdalin......de atunci situatia sa agravat si mai nou este cu metastaze osoase vertebrale si pulmonare.....Ce este de facut cat mai are de trait???precizez ca a facut citostatice si foarte multe tratamente in prezent traieste cu dureri groaznice...si mananca numai sua strecurata.Va multumesc

Raspunsuri (3)

Dr. Cranta Ali

acum 12 ani

Dupa cum descrieti, boala tatalui dvs a evoluat. Este greu de estimat cat mai are de trait, dar starea dansului pare destul de grava. Pentru dureri, medicul oncolog va poate prescrie tratament adecvat. Exista scheme de tratament care pot diminua durerile.
Sanatate multa

marlyn

acum 12 ani

Va multumesc pt raspunsunsul dumneavoastra.....Pt dureri are tratament.....

TataNicu

acum 12 ani

Nu va dura mult, luati prin medicul de familie sau reteaua ooncologica Sevredol, un medicament care ii va calma cu siguranta durerile. Medicamentul se elibereaza pe baza unei retete gratuite cu regim special. Urez sanatate si calm membrilor familiei.