Tumoare vezica urinară?

Cancer vezica urinara

Postata de Anonim1 cu un an in urma.

Buna ziua! Tatălui meu în varsta de 52 ani i-a fost găsită o tumoare de 1 cm pe peretele lateral inferior drept. În urma cistoscopiei i-a fost efectuată o operație tip TUR-V (ducesa ușor, fără complicații), acum așteptăm rezultatele biopsiei. Menționez ca nu prezintă niciun simptom. Luând în calcul cele menționate, ca asumptie pana la rezultatele biopsiei, oare de ce tip de tumoare ar putea fi vorba?

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Rezultatul biopsiei este un pas important in procesul de diagnostic si tratament. In functie de aceste rezultate, medicul poate propune un plan de tratament personalizat pentru tatal dumneavoastra.

Va recomandam sa va programati la un medic urolog: https://www.clickmed.ro/medic/urologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Cancer/cancerul-de-vezica-urinara_758
sfatulmedicului.ro/Cancer/cancerul-de-vezica-urinara-stadializare_801