Valoare REZULTAT Anti-TPO >1000 -Ser UI/mL?

Cancer tiroidian

Postata de Alinaa cu 2 ani in urma.

Buna ziua!
Data fiind oboseala resimtita, un nod in gat fara motiv intr-o anumita zona am decis sa fac urmatoarele analize si au iesit aceste rezultate.
Anti-TPO -Ser >1000 UI/mL
FT3 (Triiodotironina libera)-Ser 2.84 pg/mL
FT4-Ser 0.745 ng/dL 0.8 -
Si mi-am facut si o programare la un ecograf la tiroida. Problema este ca nu regasesc informatii legate de acea valoare mare la ANTI TPO. Ar putea indica eventual un carcinom tiroidian?
Multumesc

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/interpretor-analize