DURERE TESTICULE?

Cancer testicular

Postata de Utilizator11557256823 cu 4 ani in urma.

Buna ziua
Am avut in durere de testicule mai demult.am fost la doctor urolog si dupa analizele ce le-am făcut mia găsit un microb si varicocel.Totul bine pana aici.
După care am plecat in romania in vacanta si inainte de plecare am avut iarăși niște simptome jos ta testicule.
Am fost la un medic urologo cică foarte bun si mia găsit alt microb mai grav ca celalt si ca nu am varicocel si ca analizele care le-am făcut pentru varicocel nu erau pentru asa ceva si ca nu am varicocel si ca sa stau liniștit.Am făcut tratament vreo 20 zile.
Acum de o lună și ceva cred ma apucat brusc o durere jos la testicule in pat dupa ce m-am trezit,ma durut cam o săptămână și ceva si cand stateam întins si trăgeam testicule in sus spre burtă imi trecea destul durerea dar nu de tot.Mia trecut pentru putin,am crezut ca e varicocel.Fac si sport cu greutăți,nu cu foarte mari greutăți.Apoi dupa cateva săptămîni ma apucat iarăși durerea si o simt mai mult de data asta. Testicule sunt sensibile la atingere si in spatele lor am 2 chestii din lichid ca o fasolā. Dimineața când mă trezesc si ianinte de a adromi durerea dispare într-un fel mai ales dimineața..dar in cursul zilei sufar.daca dau putin peste ele simt de parca ma lovit cineva.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-masculine/epididimita-inflamatia-testiculelor_17266