Cum pot scăpa de cancer ovarian ?

Cancer ovarian

Postata de Utilizator11707140637 cu 3 luni in urma.

Mama a fost depistata recent cu cancer ovarian și face tratament homeopat, face bine ceea ce face?

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 3 luni

Buna ziua,

Tratamentul pentru cancerul ovarian depinde de etapa bolii si de starea generala de sanatate a pacientului. Acesta poate include operatii chirurgicale si chimioterapie. Terapiile alternative sau complementare, cum ar fi homeopatia, pot fi folosite alaturi de tratamentul medical conventional, dar niciodata in locul acestuia.

Este important de mentionat ca doar tratamentele medicale conventionale, validate stiintific, au demonstrat ca pot trata eficient cancerul. Inainte de a face orice schimbare in ceea ce priveste tratamentul, mama dumneavoastra ar trebui sa discute cu medicul ei oncolog.

Alegeti un medic specialist potrivit pentru mama dumneavoastra: https://www.clickmed.ro/medic/oncologie

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/Cancer-al-organelor-genitale/cancerul-ovarian-cauze-si-simptome-ascunse-nu-le-ignora_15544
sfatulmedicului.ro/Cancer-al-organelor-genitale/de-ce-cancerul-ovarian-provoaca-atat-de-multe-decesei_8519
sfatulmedicului.ro/Cancer-al-organelor-genitale/6-lucruri-esentiale-pe-care-trebuie-sa-le-stii-despre-cancerul-ovarian_15278

Utilizator21637741092

acum 3 luni

Este gresit. Mama ta trebuie să se prezinte de urgență la un medic oncolog pentru o consultație și apoi să decidă asupra tratamentului. Nicio homeopatie nu va ajuta cu o boală atât de gravă