BUNA ZIUA .Am facut mamei mele analize dupa operatie de chis ovarian ?

Cancer ovarian Cancer

Postata de membru260872 cu 6 ani in urma.

Dupa biopsia facuta de medicul care a operato ,nii sa spus sa facem si...
Imunohisochimie 2-4 anticorpi
Diagnostic de trimitere a fost : chist voluminos al ligamentului larg drept
Piesa trimisa afost ; fragment de chist
Microscopie; fragmente tisulare reprezentate de tesut conjuctivo-fibros cu structura chistica se axe papilare de dim marite, tapetate de celule cilindrice cu nuclei bazali usor hipercromi si citoplasma apicala.
VIM pozitiva in tesutul fibro conjuctiv
ER pozitiv in celule epiteliate
WT1 pozitiv in celule epiteliate
KI67 pozitiv cu index nuclear de 1%

Concluzie ; Chistadenofibrom seros....

Doctorul respectiv a spus ca fiind poziteve este bine , dar cu aceea concluzie nu stim nm

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Va recomandam sa mergeti la medic pentru interpretarea analizelor sau puteti folosi serviciul cu plata (//sfatulmedicului.ro/consulta-medicul-online), unde veti primi raspunsul medicului.

aurora

acum 5 ani

Stați liniștite. Nu are cancer, dacă la asta vă e gândul.