Cancer de vezica urinara?

Cancer de tract urinar

Postata de MembruMobileApp1487961791 cu 7 ani in urma.

Buna seara! In data de 28.12.2016,tatal meu a fost diagnosticat in urma unei hematurii macroscopice,cu cancer de vezica (tumora vezicala maligna G3),a fost operat si rezecata tumora, rezultat AP - leziuni de carcinom urotelial non-papilar,cu grad inalt de malignitate,infiltrativ in lamina proprie.Pe 23 feb a mai facut un retur la operatie,insa acum spun ca s-a extins si pe canalul ureteral,iar rinichiul stang este hipofunctional!Care este stadiul real al bolii si sansele de reusita

Raspunsuri (1)

Utilizator11575722841

acum 4 ani

Buna ziua, tatal meu este in aceeasi situatie acum. Imi spuneti va rog ce s a intamplat mai departe cu tatal dvs? Este bine? Multa sanatate!