Cum pot fi calmate usturimile la urinare si dupa, in timpul tratamentului chimioterapeutic?

Cancer de prostata

Postata de Utilizator21574632103 cu 4 ani in urma.

Va rog mult sa ma indrumati cu ce l-as putea ajuta pe sotul meu care in acest moment face tratament chimioterapeutic pentru cancer de prostata cu metastaze limfatice ?! Are usturimi foarte mari la urinare si dupa , desi atat sumarul de urina cat si urocultura nu indica o infectie urinara.

Raspunsuri (1)

Mihaiela P

acum 2 ani

Spalaturi de 3 ori pe zi cu ceai de musetel concentrat