Exista sanse sa am cancer de piele?

Cancer de piele

Postata de Utilizator21534536707 cu 5 ani in urma.

Buna seara,acum o zi am observat ca pe degetul inelar mi a apartut o unflatura rosie sub piele. nu era mai mare decat o alunita , iar forma era destul de ovala. fiindca am 16 ani iar alunitele rosii nu sunt atat de comune la varsta asta,m am ingrijorat putin, mai ales fiindca era unflata si aveam un disconfort cand o atingeam. acum nu mai este unflata, este la nivelul pielii insa si a schimbat culoarea si este maro. forma nu este nici simetrica dar nici iregulta. lucrul ciudat e ca iesit intre degete, unde soarele nu ar putea sa ajunga.Pe degetul mijlociu eu port un inel ce e destul de gros care atinge exact sub alunita. acum 2 saptamani am avut un mic accident care a rezultat in acel inel sa fie apasat foarte tare pe degetul inelar, lovindu ma destul de tare. este posibil ca in acel moment, cateva vase mici de snage sa se fi spart rezultand in aceasta alunita? sau este altceva?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Prim-ajutor/tratamentul-echimozelor_1735