Ipohondrie? Sunt un pic disperat.?

Cancer de colon

Postata de Utilizator21588510366 cu 4 ani in urma.

Acum 5 ani de zile am facut de cateva ori scaun cu sange. M-am fortat de cate ori am facut cu sange. Dupa 5 ani de zile si de cand cu carantina asta, iar am iesit cu sange. Tot asa, m-am fortat. Am cerut parerea unui specialist si mi-a spus ca sa nu cumva sa ma gandesc la cancer sau la alte boli grave si nici sa nu imi fac probleme. Nu am avut nici un caz de cancer in familie. Insa, pe mine ma sperie cancerul colorectal... deci nici nu vreti sa stiti ce episoade de panica am.. acum de vreo 3 zile ies afara jumatate normal jumatate imprastiat. Nu stiu ce sa cred si uneori am si perioade de slabiciune.. eu tind sa cred de fapt ca din cauza panicii pe care o am imi induc anumite stari si ma simt slabit din cauza asta. Intrebarea mea mai precis este urmatoarea. Exista vreo sansa sa dezvolt cancer la colon la varsta de 24 de ani? Fara nici un caz in toata familia, fara nimic altceva.

Raspunsuri (2)

Utilizator21588533536

acum 4 ani

Salut! Dacă nu simți nici un hemoroid extern e posibil să ai hemoroizi interni care se sparg periodic cînd mergi la wc și iese sîngele. Eu aveam acum o lună 2 hemoroizi de 1 cm fiecare, dureri mari și multă panică. Am dat pe forumul softpedia de tratamentul lui Ilie Abramiuc tf.0745 629 551. (site adresa_web_filtrata /contact/), am comandat alifia PROPHEM, iar acum mai am doar un singur hemoroid de 3 mm, nu mai am nici o durere și am rezolvat problema. Mă feresc de doctori cît pot de mult. Multă sănătate!

aurora

acum un an

Fratilor, terminati cu p***aile! Terminati cu tratamentele naturiste si alte asemenea ineptii!
Controlul medical este sfant! Indiferent de rezultat, el nu trebuie ocolit. Asta e.
Din pacate pentru mine, stiu ce inseamna sa fii cu sabia lui Damocles deasupra capului. Stiu si din trecut, dar si de acum.
MERGETI LA DOCTORI, NU LA VRACI SAU SFATURI DE PE INTERNET UNDE TOTI SUNT "DOCTORI"!