Pentru cancer col uterin?

Cancer de col uterin

Postata de MembruMobileApp1518694724 cu 6 ani in urma.

Se poate opera de cancer col uterin înainte de a afla in ce stadiu se află pacientul...va rog sa mă ajutați cu un răspuns...medicul mi-a trimiso pe mama acasă spunând că până la sosirea analizelor nu poate face nimic

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/HPV-si-cancerul-de-col-uterin/cancerul-de-col-uterin-este-curabil-daca-este-detectat-devreme_750