Dacă am fost operată de cancer de col uterin, după 7 ani poate să revină ??

Cancer de col uterin

Postata de Utilizator11714114944 cu o saptamana in urma.

Am durere de burtă lângă operație pe partea stângă

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum o saptamana

Buna ziua,

Cancerul de col uterin poate recidiva, indiferent de cat timp a trecut de la operatie.

Totusi, este important sa stiti ca durerea de burta pe care o simtiti nu indica neaparat o recidiva. Poate fi asociata cu alte probleme de sanatate, cum ar fi probleme digestive sau ginecologice. Este esential sa consultati un medic pentru un diagnostic corect.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Psihologie-si-psihoterapie/cum-poate-fi-invins-cancerul-care-recidiveaza_9695