Litiază biliară?

Calculi biliari

Postata de Luca Paul cu 2 ani in urma.

Bună ziua. Urmează să fiu operat laparoscopic , extirpare de vezică biliară. Am mare nevoie să știu câte ceva de la cei care chiar au trecut prin asta.... vă rog mult. În cazul în care totul merge bine în timpul operației.. în cât timp.. după.. pot să fac sport... intens... cât mai intens?... Cât a durat la voi recuperarea? Cât timp ați ținut regim alimentar și cum? Vă mulțumesc mult.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Ficatul-si-caile-biliare/litiaza-biliara-cauze-si-tratament_8979