Ma puteți ajuta?

Caderea parului

Postata de Utilizator11532746105 cu 2 ani in urma.

Buna seara, de o buna perioada de timp ma confrunt cu căderea parului în zona scalpului pe parti. Pe radacina firului de par este ca un fel de ou, lipit constant, cu greu se da jos si de obicei mi se rupe firul de par cu totul. Ma puteți ajuta cu un sfat? Cu ce sa ma spal? Ma mănâncă adesea si doar în acele parti am probleme. În restul capului totul este ok.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Ingrijirea-parului/caderea-parului-ce-afectiuni-poate-ascundei_7570