Derivate unguent este bun pentru creșterea parului?

Caderea parului

Postata de Lavi cu 7 luni in urma.

Eu am diabet Ami cade parul am chelie

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 7 luni

Buna ziua,

Exista unele unguente si tratamente care sustin cresterea parului, dar eficacitatea si siguranta lor pot varia. In cazul persoanelor cu diabet si probleme de cadere a parului, este important sa discutati cu medicul inainte de a folosi orice tip de produs pentru cresterea parului.

Medicul dermatolog va poate recomanda un tratament adecvat pentru nevoile dumneavoastra specifice.

De asemenea, este important sa mentionati orice medicamente pe care le luati pentru diabet, deoarece acestea ar putea avea interactiuni cu produsele pentru cresterea parului.

In plus, problemele de cadere a parului pot avea multe cauze, inclusiv predispozitie genetica, dezechilibre hormonale sau stres. Identificarea cauzei subiacente si tratarea acesteia poate fi esentiala in gestionarea problemei.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/dermatologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Ingrijirea-parului/caderea-parului_1339