Cum sa previn căderea părului ?

Caderea parului

Postata de Utilizator11636267174 cu 2 ani in urma.

Buna ziua ! De ceva timp părul prietenului meu cade . Inteleg ca ar fi ceva genetic plus ca putem adauga si stresul . Ce am putea lua pentru a preveni acest lucru ? ( pastile , șampon, ceaiuri etc)! Va multumesc , o zi bună!

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Ingrijirea-parului/alopecia-la-barbati-exista-tratament-impotriva-caderii-paruluii_16502