Cum pot obtine prescriptie de PROSCAR pentru alopecie androgenica?

Caderea parului

Postata de Utilizator21636379271 cu 2 ani in urma.

Buna ziua!
Este posibil ca un medic dermatolog sa imi prescrie Proscar (5 mg) si nu Propecia (1 mg)?
Am fost diagnosticat cu alopecia androgenica, mi-a fost prescris doar Minoxidil iar eu nu doresc ca incerc minoxidil inca.
Finasterida de 1 mg este incredibil de scumpa, pe cand cea de 5 mg este mult mai ieftina si m-ar scapa de costuri uriase daca as face rost de precriptie pentru 5 mg, le-as taia in 4 bucati cat de cat egale pentru 1.25 mg

Deci, este posibil ca un medic dermatolog sa prescrie proscar pentru caderea parului?

Raspunsuri (1)

Marius petcu

acum un an

Salut, ai găsit un răspuns?