Căderea parului?

Caderea parului

Postata de Utilizator11633534239 cu 2 ani in urma.

De o perioadă de timp îmi cade foarte tare parul, am fost și la analize și mi au ieșit:
Calciu seric 10,6
Alaninaminotransferaza (gp/alat/alt) 35
Leucocite estraza granulocitara 25
Cristale fosfat amorf prezente.
Ce tratament credeți ca îmi puteți recomanda, îmi cade foarte tare parul și nu știu ce sa mai testez.
Am început sa folosesc o masca pe baza de fiolele următoare B1,B5,B12, vitamina A și ulei de ricin

Mulțumesc

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Ingrijirea-parului/caderea-parului-ce-afectiuni-poate-ascundei_7570