ce sa fac cu fiul meu?

Bruxism

Postata de ligia viorica cu 13 ani in urma.

Baiatul meu scrasneste noaptea in somn. Are 12 ani si nu am stiut ca acest scrasnet poate fi o afectiune. Astazi am aflat si incerc sa aflu si un raspuns. Ce ne recomandati? Trebuie sa mergem cu el la psiholog sau in alta parte?

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Poate fi un semn de stres. De asemenea poate fi ereditar (si eu si tata scrasnim in somn). In principiu nu e nimic grav.

XXXXXX

acum 13 ani

lipsa vitaminelor B