Bronsita?

Bronsita

Postata de MembruMobileApp1516733736 cu 6 ani in urma.

Va rog sa imi spuneti un tratament adecvat pentru bronsita daca cineva dintre dummeav ati consultat un medic si aveti cunostinta de acesta.
Relatez ca am facut astazi radiografie si medicul radiolog mi.a spus ca am bronsita.
Nu a precizat sa iau antibiotic,

I.am spus simptomele care le am, nu am febra, nu am facut in cele 5 zile de cand sant bolnav, am luat antibiotic klacid la 24/de ore o pastila plus coldrex, acc, ketonal, si de aseara am luat codeina.
Am baut si un sirop de patlagina.

Expectorez f mult , secretii mucoase, de culoare verde si alba, dar repet nu am facut febra .
Astept cu nerabdare un raspuns de la un medic/sfat, sau de la un pacient care a trecut si a rezolvat situatie in carr ma aflu eu astazi.
Va mutumesc cu stima, marius bucuresti

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Bronsite/bronsita-cauze-simptome-si-tratament_16033