rezultate analize ?

Boli vezica biliara

Postata de Utilizator21531746539 cu 5 ani in urma.

Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati cu interpretarea analizelor ce inseamna :
Pacient : 39 ani , sex : masculin

Glucoza serica
106 mg/dL
Hemoglobina glicozilata (HbA1C)
5.6 %A1c

Colesterol total
224 mg/dL
HDL- Colesterol
43 mg/dL
LDL-Colesterol
165.8 mg/dL
Trigliceride
76 mg/dl
Gama GT
86 U/L < 64U/L

TGO/AST
25 U/L
TGP/ALT
36 U/L

Ce reprezinta GAMA GT, are valoarea 86 si limita este 64? dar tgo si tgp sunt in limita.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Va recomandam sa mergeti la medic pentru interpretarea analizelor sau puteti folosi serviciul cu plata (//sfatulmedicului.ro/consulta-medicul-online), unde veti primi raspunsul medicului.