Gust dulce in gura?

Boli vezica biliara

Postata de Utilizator11615068573 cu 3 ani in urma.

Buna ziua! Doresc un sfat cu privire la ce analize pot sa mai fac in vederea depistarii si remedierii urmatoarei probleme de sanatate!
De 5 luni de zile am un gust dulce in gura, acesta se amplifica in special dupa ce mananc. De asemenea la scurt timp dupa masa imi apar niste pete rosii pe fata, sub ochi. Am facut o serie de analize: hepatita b,c, tgp, tgo, glicemie, colesterol total, hdl,ldl, dintre toate doar analiza colesterolului rau a iesit neconforma cu putin fata de limita normala. Am fost la medicul de familie, iar la ecografie mi-a zis ca nu apar probleme la organe. Va rog sa imi dati un sfat cu privire la ce ar putea fi si ce alte analize si consultatii sa mai fac ? Multumesc.

Raspunsuri (1)

Dorin

acum un an

Buna am si eu aceasta problema de ceva vreme dispare cind ma spal pe dinti si dupa 2 ore apare iar da cel Mai tare simt gustul de dulce dupa ce am baut ceva dulce de ex. Cola Zero zahar