Ce doza de Euthyrox sa iau daca am TSh-ul 0,01 si FT4-1,60?

Boli tiroidiene

Postata de MembruMobileApp1495725166 cu 6 ani in urma.

Buna ziua ! Ma numesc Rodica , am 56 de ani si am fost operata in urma cu 2 ani de zile de glanda in urma careia a fost extirpata. La ultimul control de luna trecuta doctorita mi-a scazut doza la 100 de 75 unitati de Euthyrox dar cu toate astea am o stare generala p***a si sunt deprimata si nu primesc aer suficient . Ce ma sfatuiti sa fac ?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Recomandarea noastra este sa urmati sfatul medicului curant.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Afectiunile-tiroidei/nodulii-tiroidieni_880