Cat de grav este acest rezultat si cum imi va influenta pe viitor viata?

Boli tiroidiene

Postata de LadyAutumn cu 6 ani in urma.

Buna ziua!

Recent am fost la un medic dermatolog pentru probleme cu acneea in zona barbii si mi-a recomandat un set de analize pentru a exclude problemele endocrinologice. In ziua 21 a ciclului menstrual am fost la laborator pentru a-mi lua proba. rezultatele arata asa:

-testosteron: 1.04
-Hormon luteinizant LH: 4.87
-TSH: 1.79
-Progesteron: 15,20
-Prolactina: 10.04
-Vitamina D (25-OH VIT. D3): 26.00
-DHEA-S : 608.08
-ATPO-AC ANTI TIROPEROXIDAZA: 1698.67
Ultimele 3 rezultate imi sunt in afara limitelor admise... Ce inseamna asta?
Va multumesc anticipat persoanelor care isi doresc sa ma ajute cu lamuriri!!!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Va recomandam sa mergeti la medic pentru interpretarea analizelor sau puteti folosi serviciul cu plata (//sfatulmedicului.ro/consulta-medicul-online), unde veti primi raspunsul medicului.