Wheezing, tuse. Ce tratament sa mai fac?

Boli respiratorii

Postata de EmanuelManole cu 6 ani in urma.

In urma unei răceli din decembrie 2017, am rămas cu o tuse supărătoare, de cele mai multe ori apare când ma întind seara în pat, apare o respirație șuierătoare și ulterior o criza de tuse, nu se calmează pana ce nu curat tot ce am în gat. Menționez ca am urmat trei tratamente, primul cu antibiotic klacid, după aceea montelukast cu acc borenar și biorinil și în prezent levofloxacina și sinutox. Am fost la doi medici, ambii mi-au spus ca tusea se produce din cauza secrețiilor nazale care se scurg pe gat, din plămâni nu se aude nimic. Ultimul tratament aproape l-am terminat, nici un efect din păcate. Am nevoie de un sfat va rog.

Raspunsuri (2)

membru339484

acum 6 ani

Poate fi astm bronsic alergic, incercati sa mergeti la un pneumolog pentru a stabili daca aveti o astfel de afectiune.

Utilizator11527621158

acum 5 ani

Aceeasi problema o am si eu 😣. UN SFAT ,VA ROG !