va rog

Boli respiratorii

Postata de luciadria cu 13 ani in urma.

fetita mea a fost diagnosticata cu puroi in gat , mi s-a dat tratament dar are si foarte multe afte in gurita iar gingia este inflamata .Sa fie aceasta de la infectia din gatut ? mentionez ca fetita are 1 an si 9 luni . multumesc

Raspunsuri (3)

Medic Epuran

acum 13 ani

Medicul pediatru ar putea să vă ofere mai multe informaţii referitor la aceste probleme (care ar putea fi cauzate de infecţia de la nivelul gâtului, dar şi de tratamentul urmat)

luciadria

acum 13 ani

le avea inainte de tratament , de fapt pentru ele am mers la medic si pentru febra

Dr. Manuela Magdau

acum 13 ani

Aftele sunt f. dureroase. Se poate sa aiba legatura cu infectia din gat, dar pana ii trece infectia ar trebui sa va prescrie cineva un trat. local pt. afte. Cred ca cel mai bine ar fi sa consultati un stomatolog care lucreaza cu copii, sa-i vada leziunile din gurita. De asemenea, puteti sa consultati un dermatolog.