Va rog spunetimi ce se intampla

Boli respiratorii

Postata de iuliana_86 cu 13 ani in urma.

Buna seara!Va rog frumos spunetimi si mie adevarul mai am sanse sa ma fac bine pentru ca acum am aflat Antibiograma nu corespunde cu seria primei spute.De 6 luni de zile nu ies negativa.
-La Prima linie am fost rezistenta la 2 medicamnete.In luna noiembrie pana in decembrie am dat 2 +jos cu streptomicina si dupa ce am dat plusurile jos mi-a zis ca sunt rezistenta la streptomicina si mi-a dat kanamicina.De cand mi-a dat Kanamicina si Pas nu am mai dat niciun + jos pana akuma in luna aprilie.si am mai aflat ca sunt rezistenta si la etambutol.
Ce pot sa fac va rog frumos spunetimi si mie ce sa fac cred ca sunt gresite medicamentele.
Va multumesc din suflet,spunetimi si mie daca mai am sanse ac***a akuma MDR TB.

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 13 ani

Şansele d-vs de vindecare depind de:
-gravitatea leziunilor pulmonare
-starea d-vs de nutriţie
-respectarea cu stricteţe a tratamentului tuberculostatic prescris de medicul pneumolog, care va dura cel puţin 2 ani

Gabi

acum 13 ani

Incercati medicina cuantica. Detalii pe www.gabrielahripcaru.mycali.biz. Multa sanatate.