Va rog frumos ce inseamna frotiu acelular (pe raportul anatomo-patologc este trecut doar atat)?

Boli respiratorii

Postata de Simona Sava cu un an in urma.

Buna ziua

Am efectuat o bronhoscopie cu biopsie pentru adenopatiile mediastinale/ganglionare plus micronoduli pulmonari.
Am primit Buletin citologic-concluzie fara celularitate neoplazica pe materialul examinat si
Raport Anatomo-patologic- nu contine concluzii,nu este trecut nimic la examen histopatologic, o singura mentiune la sfarsit- Frotiu acelular

Raspunsuri (2)

acum un an

Buna ziua,

Va recomandam sa va adresati unui medic pneumolog pentru interpretarea rezultatelor investigatiilor medicale realizate.

Puteti face o programare la un medic pneumolog: https://www.clickmed.ro/medic/pneumologie

Simona Sava

acum un an

Multumescc. Am fost, la doi chiar.