va rog ajutati-ma!!!

Boli respiratorii

Postata de thecreola cu 12 ani in urma.

de 3 saptamani tusesc dar seara se agraveaza tusesc non stop si nu reusesc sa dorm am renuntat la fumat de 4 zile.dar nu se vede nici o ameliorare..am luat augumentin zinat pastile pt alergii pt tuse siropuri ceaiuri de ceapa tei patlagina am baut lapte dar nimic....ce sa mai iau..?

Raspunsuri (5)

ClaudeL

acum 12 ani

Incearca cu sirop de muguri de brad facut in casa... la noi in familie este principalul antitusiv.

thecreola

acum 12 ani

am incercat beau in fiecare zi de 2 3 ori degeaba maine o sa merg la doctor...:(

Medic Epuran

acum 12 ani

Aveţi cumva şi probleme gastrice?

Medic Epuran

acum 12 ani

Aveţi cumva senzaţia de gust acru în gură? Ce culoare are sputa eliminată după tuse?

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna seara,

din pacate raspunsul de mai sus al utilizatorului ''''la doctor este si mai periculos'''', nu trebuie luat in considerare. nimeni nu neaga existenta si eficienta medicinei homeopate, totusi fiecare boala are tratamentul ei, pentru unele boli se poate apela la medicina homeopata, pentru altele nu. inainte de a incerca orice tratament, trebuie aflata cauza simptomelor dumneavoastra, trebuie gasit un diagnostic.
in descrierea dumneavoastra mentionati fumatul, care poate fi un factor foarte important in boala dumneavoastra. ati facut foarte bine ca ati renuntat la fumat, totusi in functie de numarul de tigari, de numarul de ani, efectele fumatului pot fi mai mari sau mai mici. ati mentionat ca medicamente antibiotice si antialergice. ne puteti spune daca ati mai fost la medic pana acum, si acestea sunt sub indrumarea acestuia, sau le-ati luat dumneavoastra din proprie initiativa?
alte simptome mai aveti in afara de tuse? febra aveti?
pana acum sunteti diagnosticat cu vreo boala? alte medicamente mai utilizati?

va urez o seara buna