Tuse

Boli respiratorii

Postata de elen12 cu 8 ani in urma.

Buna ziua,

De aproximativ 3 saptamani tusesc. Initial am avut o durere in gat, dupa care am ramas cu o tuse productiva.. Ma trezesc dimineata si incep sa tusesc si ma tine asa cam o ora. Tin sa precizez ca febra nu am facut deloc...Pana acum am luat doar sirop.. Eu ma gandesc la o bronsita. Nu am apucat sa merg inca la doctor dar presimt ca urmeaza asta. :(

Raspunsuri (1)

MembruMobileApp1481148003

acum 7 ani

Aveti grija ca sa nu iritati gitul cu alimente prea dure. De exemplu cind iau sfecla cruda mi se declanseaza crize de tuse. Asta pe fonul bronsitei pe care o am. Dar orice bronsita daca nu e in stare avansata se poate trata cu un bun sirop expectorant de exemplu pentru mine cel mai bun este***.