tuse

Boli respiratorii

Postata de elizag cu 12 ani in urma.

Buna ziua

De o perioada(anul trecut,toamna)racesc des.Nu am amigdale,dar mi se inflameaza ganglionii,tusesc,ma ustura gatul,cateodata ma mai tine la un plaman,si transpiram mult.Am luat si antibiotic anul trecut...dar acum sunt numai pe produse naturiste.
Ce as putea sa am?

Raspunsuri (3)

Medic Epuran

acum 12 ani

Probabil este vorba de o serie de viroze datorate şi unui sistem imun deficitar. Dacă ganglioni sunt inlamaţi şi după o perioadă scurtă inflamaţia dispare, poate fi vorba şi de eventuale infecţii bacteriene, însă dacă ei continuă să rămână inflamaţi perioade lungi de timp este recomandată efectuarea unor analize mai complexe

elizag

acum 12 ani

Va multumesc pentru raspuns.
Saptamana viitoare am sa fac o radiografie pulmonara.
Intr-una din dati,cand mi s-a dat antibiotic,la nivelul plamanului drept s-a auzit un murmur..parca freca ceva.

roxana

acum 12 ani

am un baiat de 4 ani si 9 luni de la varsta de 6 luni cand a fost vracit tusea nu ii mai trece va rog datimi un tratament bun ca am incercat orice pana acum va multumesc