tuse

Boli respiratorii

Postata de buza105283 cu 13 ani in urma.

buna seara! va rog sa ma iertati,am o intrebare ,tusesc dimineata de mai mult timp si expectorez,insa de respirat ,respir binisor ,spun asta pentru ca sant operata de tiroida in urma careia ,am ramas cu o paralizie a corzii vocale in plus am si sindrom menier,daca simt respiratia mai greuaie o simt la nivelul gatului.v-asi ruga sa -mi dati un raspuns ,s-ar putea sa am ceva la plaman?am si un zgomot la nivelul pieptului care se urca pana in gat ce investigatii imi recomandati? spre rusinea mea fumez de 30 ani am 54 ani. multumesc cu respect elena!

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 13 ani

Probabil este vorba de o bronşită cronică. Tratamentul principal în acest caz, este renunţarea la fumat. Dacă se continuă fumatul, această afecţiune se agravează.