tuse

Boli respiratorii

Postata de vlad-silviu cu 14 ani in urma.

am o tuse de vreo o saptamana doua din cauza unei brosite,am luat sirop expctorant si niste pastile pt gat(dezinfectante),nu am febra dar ma nelinisteste tusea,ma gandesc sa nu fi facut vreo pneumonie.sper sa mi dati un raspuns.va multumesc

Raspunsuri (6)

Maria C

acum 14 ani

Incearca sa bei multe ceaiuri cu miere si lamaie, in cazul in care tusesti, daca ai prin casa o ridiche neagra o poti scobi si pui in ea zahar sau miere, iar siropul il bei, vei scapa de tuse cu siguranta. Multa sanatate!

vlad-silviu

acum 14 ani

sarut mana pt sfat am sa incerc,mai astept si alte sfaturi.multumesc

rozsa ramona

acum 14 ani

buna seara tuturor, am o fetita de 6 ani si are o tuse seaca de cateva zile daca stie cineva un tratament bun , va rog sa-mi spuneti si mie .Astept un raspuns cat mai repede. Va multumesc.

Bianca

acum 14 ani

Buna seara..as vrea sa va spun si eu problema mea..de cateva zile am inceput sa tusesc,am luat sirop expectorant si bromhexin si am incercat sa mai las din tigari,in ultimele 3 zile nu am mai fumat decat 5 tigari si incerc sa renunt la ele.am avut dureri de gat groaznice si tuse seci..crede-ti ca ar putea fii pneumonie? va rog ajutati-ma

geta

acum 14 ani

si fetita mea de 1an,a avut o tuse f urata si pe 25 dec am fost la spital si mi-a prescris si pt tusa dar si antibiotic ,dar inca nu e asa bine.

marius

acum 14 ani

buna ziua,mama mea are o tuse de vreun an de zile si nu stie cum sa scape de ea,a incercat multe retete,tratamente dar degeaba,va rog mult daca stie cineva ceva sa imi spuneti si mie.va multumesc.