tuse urata de la tigarii

Boli respiratorii

Postata de ove@3 cu 9 ani in urma.

Buna ziua ! Va rog sa ma ajutati! Tatal meu tuseste foarte urat de cam 3 luni, mai ales cand se trezeste are o criza de tuse de 30 de minute in care expectoreaza ceva..alb are 46 de ani si fumeaza de la 20 a ajuns la un pachet pe zi..mie frica de cei mai rau .La medic nu vrea sa mearga...si nici de funat sa se lase..de asemenea pe tot parcusul zilei."elimina" mucus.

Raspunsuri (2)

FreeStyle11

acum 9 ani

De ce nu vrea sa mearga?Convinge-l sa mearga la medic ca nu e de gluma, si trebuie sa faca niste analize si investigatii mai amanuntite, care necesita consult medical.Cel mai bine ar fi sa se lase si de fumat pt totdeauna, deci incearca sa il convingi de asta, sau poate medicul sa il convinga.Nu il lasa asa ca nu e bine pt el.O zi buna!

Dr. Cranta Ali

acum 9 ani

Este bine sa-l convingeti sa mearga la medic. Trebuie sa-i spuneti ca infectia se poate transmite si la ceilalti membri ai familiei. poate in acest fel va dori sa mearga pentru investigatii si tratament.