Tuse seaca!

Boli respiratorii

Postata de DaniMoldovan cu 11 ani in urma.

Buna ziua.Dupa intrebarea adresata in legatura cu Azatrilul de 250 as mai avea o intrebare care ma macina..duca cum specificam,rosu in gat si tuse seaca(cam deasa dintr-un timp) parca medicamentele nu isi fac efectul,caci nu vad o imbunatatire cat de cat.Imi puteti spune daca in acest caz ar mai avea ceva efect medicamentul si daca sunt in riscul de a face aprindere la plamani?
Va multumesc!!

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este bine sa administrati corect antibioticul. Pentru linistea dumneavoastra puteti efectua o radiografie pulmonara. Trebuie sa mentionez ca tusea seaca poate persista mai multe saptamani dupa o viroza respiratorie; de asemenea, un reflux gastroesofagian poate sta la baza tusei.