Tuse seaca si usoara duree in piept la respir profund?

Boli respiratorii Tuse

Postata de MembruMobileApp150330210428375 cu 6 ani in urma.

Buna ziua. De aproximativ 2 saptamani prezint tuse seaca, dureri in piept atunci cand respir si senzatie de sufocare ( nu este constanta acea senzatie de sufocare). Aceste simptome au avut momente in care s-au ameliorat. Febra nu am facut, temperatura fiind de 37.2 maxim. Mentionez ca am luat Prospan sirop. Nu am luat alte medicamente deoarece in aceasta perioada am incercat si incerc sa raman insarcinata.Problema este ca inca nu pot sa-mi fac un test de sarcina pentru ca nu sunt inca in aceea perioada de intarziere a menstruatiei. Va sfat imi dati? Multumesc

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Bolile-aparatului-respirator/tusea_7787