tuse mixta (seaca si uneori cu expectoratii)

Boli respiratorii

Postata de mmihaela836 cu 9 ani in urma.

Buna ziua, de vreo 2 saptamani tusesc, la inceput a fost seaca, apoi am inceput sa expectorez, am luat acc cateva zile, apoi s-a transformat inapoi in tuse seaca, problema e ca din cauza tusei am facut nevralgie intercostala, am inceput sa iau tagremin si stodal, acum tusea este uscata si de 2 zile tusesc pana la voma. Ce ar trebui sa fac?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Este recoamndat sa consultati medicul internist ( sau pneumolog) pentru evaluare si tratament adecvat.