tuse expextoranta

Boli respiratorii

Postata de invatatoare cu 12 ani in urma.

buna-ziua!Am o fetita de 4 ani si jumatate si nu stiu ce sa-i mai fac ,m-a zapacit cu tusea asta.de cate ori merg la medic ii da antibiotic,nu mai vreaub sa-i administrez atat antibiotic.e o tuse expectoranta, cu sputa galbena
.I i dau luivac 10 zile pe luna,timp de 3 luni,imunorezistan si septilin,si imunobaby si ursuleti cu echinaceea si propolis astea sunt apa de ploaie.ce sa-i mai dau?ce analize sa-i mai fac?

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

În primul rând va trebui investigat dacă secreţiile purulente provin din nas, gât sau plămâni, pentru acest lucru fiind necesar un consult ORL şi unul pneumologic. De asemenea este foarte important să se clarifice dacă fetiţa d-vs prezintă vreo afecţiune cronică (sinuzită, bronşită, otită)