tuse ciudata

Boli respiratorii

Postata de elizag cu 12 ani in urma.

Buna ziua.

Am 28 ani.Puteti sa-mi spuneti va rog ce as putea avea...o simpla raceala prin scaderea imunitatii organismului sau ceva mai complicat?
De anul trecut tot racesc...asta ar fii a 3 data.Ma ustura gatul,apoi incep sa tusesc si mi se inflameaza ganglionii (mentionez: m-am operat de amigdale la 5 ani).Alte simptome sunt:cateodata ma tine in dreptul plamanului,transpir continuu .
Am luat antibiotic anul trecut dar anul asta am tinut-o pe produse plafar cu echinaceea,vit C,sirop indian si ceva pt cresterea imunitatii.
CE AM???CE IMI RECOMANDATI SA IAU SAU SA FAC??
Multumesc.

Raspunsuri (1)

Dr. Manuela Magdau

acum 12 ani

Nu stim ce ai! Nu poate nimeni sa-ti spuna pe aceste cateva date pe care le relatezi. Du-te sa-ti faci o radiogrfie pulmonara in primul rand si apoi o spirometrie!