tuse cauzata de candida?

Boli respiratorii

Postata de Doina113 cu 12 ani in urma.

Tusesc in crize spastice de circa o luna jumatate. Toata povestea asta, dupa o laringita tratata cu augmentin (prescris de doctor). Am fost la ORL si dna doctor mi-a spus ca "mai trag" cu tusea, ca am facut o candida care nu prea vrea sa cedeze si imi provoaca aceste accese de tuse . Cand tusesc, mi se umple gura de saliva si trebuie sa scuip asa, ca o saliva mai groasa. De multe ori, tusesc pana vomit. Fac gargara cu musetel si bicarbonat, si badijonari cu glicerina boraxata. Poate tusea sa fie de aici? Mai trebuie sa o suport un timp?

Raspunsuri (2)

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

roxanica simion

acum 11 ani

SI EU LA FEL AM ACEASI PROBLEMA TUSESC DUPA CARE VOMIT O SPUMA ALBA CA UN FEL DE LAPTECE SA IAU CA TRATAMENT?