tuberculoza?

Boli respiratorii Tuberculoza

Postata de lorenna19 cu 11 ani in urma.

buna ziua. am avut o pneumonie in luna ianuarie si mi-am revenit,dar acum a inceput sa ma doare rau in spate, dureri articulare,stare de oboseala si am fost la pnemologie si mi s-a facut radiografie si mi s-a spus ca nu am nimic doar ca mi-e scazuta imunitatea . mi-am facut niste analize si toate au iesit bine mai putin VSH care e foarte mare, si am fost si la orl ca imi sunt inflamate amigdalele si saptamana viitoare o sa ma opereze,acuma chiar nu mai suport pt ca simt ca am tot timpul un nod in gat si asta imi da o stare de voma simptomele care le am sunt de la infectie sau am tuberculoza?,pt ca am citit pe net care sunt simptomele tuberculozei si sunt enorm de ingrijorata...astept raspuns...va multumesc frumos...

Raspunsuri (6)

Unul

acum 11 ani

Atentie ..izoniazida scade drastic imunitateaaaaaaaa

isa

acum 11 ani

de regula vsh marit inseamna infectie in organism ..posibil sa fie si de la amigdale dar ar trebui sa repeti analizele. la plamani.sanatate

simona

acum 11 ani

EU AM AVUT APA LA PLAMANI IN LUNA APRILIE SI MAM TRATAT O LUNA JUMATE CU FOARTE MULTE ANTIBIOTICE SI ACUM MA SIMNT RAU AM IMUNITATE SCAZUTA IAU MAGNE B6, GLUCONAT DE CALCIU,BARAKA SI AM INCEPUT O CURA CU SPIRULINA SI BIOZEOLIT SPER SA ITI FIE DE FOLOS

gelu

acum 11 ani

fratilor nu va mai chinuiti sa puneti intrebari ca nu suntem luati in seama.
voi nu ati auzit ca pop**atia globului trebuie sa ajunga la 1 miliard?ce va mai mira ca nu va ies analizele asa cum ar trebui?nu vedeti ca nu mai suntem ascultati de nimeni?planeta nu mai face fata sa ne hraneasca,si asta e motivul pentru care cei mai mari ai lumii au hotarat ca pop**atia terrei trebuie sa scada vertiginos,pentru a face fata cu hrana.nimic nu mai e natural asa ca nu va mirati daca va inbolnaviti.te duci la medic cu o boala si el te trateaza pentru alta,dar nici decum pentru ce ai

lorenna19

acum 11 ani

va multumesc pt sfaturi

sonya

acum 11 ani

numai un medic de specialitate in urma analizelor riguros efectuate poate stabili aceste cauze..Daca ai dubii mergi la un pneumolog si iti faci investigatiile de rigoare!!!