tuberculoza

Boli respiratorii

Postata de florin1974 cu 13 ani in urma.

buna ziua, ma numesc mariea florin si am fost bolnav de tuberculoza.am stat un an in concediu medical, dar cind am revenit la serviciu am primit preaviz. este legal sa imi dea preaviz dupa ce am stat un an in medical?

Raspunsuri (2)

liana

acum 13 ani

Chiar daca nu este legal, ei nu te mai doresc, ii clar, Tu ce doresti?
Ai bani sa te judeci cu ei si nervi?
Mai bine lasa-i si cauta-ti ceva, poate si din cauza lor te-ai imbolnavit, pe baza nervoasa.
Undeva exista si un loc in lumea asta pentru tine, sa muncesti si sa fi fericit, este o lege a existentei pe acest pamant
Si mie mi-au fost facute destule probleme la servici, nu mi s-a prelungit contractul si acum sunt somera, fac un curs de calificare si sunt fericita, am noi prieteni si viata merge inainte.
Dai drumul inainte si nu te mai uita inapoi.
Succes Daca vrei cauta pe Google, cuvantul preaviz sau conditii desfacere contract munca, dar te vei imbolnavi din nou sa te iei cu ei. Ei sunt multi si tu?

sunt elena din sibiu

acum 13 ani

tata a fost depistat cu tuberculoza dar nu au medicamente nu au fonduri de doua saptamani sta tot asa si ii este foarte rau va rog ajutatima nustiu ce sa mai fac sunt disperata va rog ajutatima