TTbc?

Boli respiratorii

Postata de MembruMobileApp1507597318 cu 6 ani in urma.

Am ò ruda care a suferit de Tbc....a fost tratata 2 luni in spitalul specific boli...si dupa ce nu a mai existat pericolul de contagiere pe cale respiratorie a revenit acasa sub tratament bineinteles....timp de 6luni pe perioada reveniri acasa....in timpul vizitelor stabilite de medic i s-a diminuat tratamentul tip de la 8pastile pe zi in ultimile 2luni a ajuns doar la 2pastile pe zi....insa alin urma cu cateva zile a fost in vacanta la Sora ei in afara tari iar ea are din nou aceleasi simptome care le.a avut inaintea internari...deci simte ca ar fi revenit boala...visita o are pe data de 13 luna aceasta ...insa ea sr simte la fel ca prima si are indoaiala ca ar fi din nou in acelasi stadiu ca la inceput ....daca intradevar pe data de 13 ne-ar anunta si medicul cum ca banuielile ei sunt adevarate care ar fi consecintele si ce ar presupune medicamentatia ei acum....dupa 2 luni petrecute in spital si 6acasa sub tratament????

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Tuberculoza/tuberculoza-tbc-generalitati_499