Tratament TBC care a cauzat hepatita+insuficienta renala

Boli respiratorii

Postata de mihaela.teslariu cu 11 ani in urma.

Buna ziua, tatal meu a fost diagnosticat cu TBC acum doua saptamani a fost internat la Spitalul Bisericani din Piatra Neamt. Saptamana trecuta mai exact marti i-au venit rezultatele la analize pozitiv tbc si au inceput un tratament cu mai multe pastille joi l-a durut capul toata ziua vineri a inceput sa ii fie foarte rau voma absolut orice si nu a putut manca mai multe zile, doamna doctor de acolo ne-a spus ca a facut hepatita din cauza pastilelor iar acum din cate am inteles i-a mai admistrat 4 pastile pe zi si a facut insuficienta renala acuta (rinichiul drept nu mai functioneaza). Doamna doctor a spus ca dupa ce se vindeca de insuficienta renala si hepatita o sa ii administreze aceleasi pastile. Nu exista alta schema de pastile ce pot fi administrate persoanelor cu tbc sau stiti un spital mai bun in ceea ce priveste tratarea tbc-ului? Va multumesc din suflet !

Raspunsuri (1)

lucian

acum 10 ani

buna sfatul meu e sa-l duceti la curtea de Arges Sanatoriul Valea Iasului