tratament cu FOSTER 100/6 µg/doza si Medrol 32

Boli respiratorii

Postata de aap cu 9 ani in urma.

Buna ziua,

De 8 zile am tratament cu FOSTER 100/6 µg/doza si Medrol 32, insa de cand am inceput sa le iau tremur puternic continuu, am palpitatii (fenomen pe care nu l-am mai avut in trecut), ma simt extrem de dezhidratata desi consum suficiente lichide si am spasme puternice la ochiul/partea dreapta a fetei. Am observat si o usoara schimbare inexplicabila de comportament in aceasta saptamana. De asemenea, dimineata ma trezesc cu membrele si buza superioara umflate.
Ar trebui sa imi fac griji? Sunt toate acestea suficient de ingrijoratoare incat sa imi consult doctorul sau sunt reactii normale ale corpului meu (in conditiile in care in ultimile 5 luni am avut pneumonie si diverse infectii aferente si nici nu am mai avut niciodata tratament cu steroizi)?

Multumesc frumps anticipat!

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Este bine sa consultati medicul curant si sa-i aduceti la cunostinta simptomele descrise, ele putand fi datorate tratamentului cortizonic, caz in care trebuie redusa doza.

aap

acum 9 ani

Va multumesc foarte mult!