Transpiratia in zona pieptului in cazul pneumoniei interstitiale este o problema?

Boli respiratorii

Postata de Utilizator21537000244 cu 5 ani in urma.

buna ziua, in urma cu 3 saptamani m-am prezentat la medic deoarece aveam o durere in gat si o tuse seaca pronuntata. M-am prezentat la medicul de familie am primi tratament zinnat 2x1zi , plantusin, dupa 5 zile de tratament m-am prezentat din nou afland ca am pneumonie intertitiala, am urmat un tratament cu 2 peniciline si gentamicina 7 zile , tusea s-a diminuat dar am ramas cu dureri in piept si cu transpiratie mai ales in zona pieptului si gatului. M-am prezentat la medic specialist am mai primit 5 zile de tavanic. In cazul in care fac mici miscari starea de oboseala si transpiratie reapare este o problema ? precizez am 38 de ani, nefumatoare. va multumesc anticipat pentru sfatul d-voastra.

Raspunsuri (1)

Andra Aprodu

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Pneumonii/pneumonia-ghid-de-recuperare_9745