titlu intrebare

Boli respiratorii

Postata de sabina33 cu 13 ani in urma.

buna ziua,am fost racita acum 2 saptamani ,in urma raceli am ramas cu oproblema:simt ca nu primesc destul aer,fie ca stau sau fac miscare acelasi lucru ma infund si simt ca plamani nu imi primesc destul aer........oare am racit la plamanii in urma unei banele raceli(cum am considerat-o )?

Raspunsuri (2)

Carpe Diem

acum 13 ani

Doar un medic pneumolog va poate da diagnosticul corect. Este posibil.

Medic Epuran

acum 13 ani

În urma unei viroze poate persista o respiraţie mai dificilă precum şi tuse seacă până la maxim 2 luni. Dacă perioada se prelungeşte mai mult de 2 luni, apare suspiciunea de astm sau alte probleme respiratorii