TBC

Boli respiratorii

Postata de Andreea.bball cu 9 ani in urma.

Buna ziua ! As avea nevoie de ajutorul dumneavoastra in legatura cu urmatoarea intrebare : Sunt sportiva si iau tratament pentru Tuberculoza (TB Pulmonar secundar infiltrativ ulcerat lob superior drept) de aproape 3 luni, in mod normal in luna iunie termin tratamentul. Precizez ca in urma razei efectuata la 2 luni s-au observat diferente vizibile, in mod pozitiv . As dori sa stiu cu aproximatie cand m-as putea intoarce la activitatea mea sportiva.. Multumesc anticipat.

Raspunsuri (2)

FreeStyle11

acum 9 ani

Medicul respectiv, care iti cunoaste toata patologia este singurul care se poate pronunta in acest caz.In mod normal te poti intoarce destul de repede, dar nu imediar, depinde si de ultimele analize si investigatii de la momentul respectiv.Ai rabdare, ca e mai importanta sanatatea.Bafta multa in sportul pe care il practici!

Andreea

acum 9 ani

Va multumesc mult .