tbc

Boli respiratorii

Postata de cinevaeu cu 9 ani in urma.

Buna ziua ,am si eu o intrebare , anul trecut am fost diagnosticata cu TBC am fost internata si am parcurs corect tot tratamentul ca intr-un final sa totul sa se termine cu bine , dar as dori sa stiu daca am voie sa fac efort acum dupa ce a trecut aproximativ un an de la aflarea diagnosticului , as vrea sa dau cateva kg jos si asta necesita putin sport as vrea sa stii daca am voie sa fac execercitii fizice ? multumesc .

Raspunsuri (2)

Dr. Cranta Ali

acum 9 ani

Efort fizic moderat, da.

mikyvio89

acum 9 ani

La fel am avut si eu anul trecut Tbc, si m-am vindecat de tot, nu mi-a mai ramas absolut nimic pe plamani, doar ca am ramas cu o senzatie de lipsa de aer...nu tot timpul, doar cateodata si cand obosesc la fel trebuie sa respir pe gura si sa trag aer puternic ca si cum as ofta k am senzatie k nu-mi ajunge aerul in plamani..imi puteti spune de la ce?